Ułatwienia dostępu

BEZPIECZNI WE WŁASNYCH DOMACH

Adam Szumowski

STOP PRZEMOCY WOBEC DZIECI W CZASIE PANDEMII

„Izolacja w domowych pieleszach powoduje, że emocje nie mają gdzie się rozładować. Normalnie, na co dzień, wychodzimy z domu, spotykamy się z innymi ludźmi, możemy pójść na spacer, możemy zawołać o pomoc. Dziś nie jest to proste” – mówi Renata Durda, kierowniczka „Niebieskiej Linii” w rozmowie z radio TOK FM.
Całkowita izolacja to dramat dla wielu dzieci, które doświadczają przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Konieczność pozostania w domach praktycznie odcina je od możliwości pomocy, a ten DOM powinien być BEZPIECZNY.
Dlatego właśnie bądźmy szczególnie czujni, reagujmy na sytuację dzieci, szczególnie teraz, w tak trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Przedstawiciele służb, placówek oświatowych i instytucji działających w zakresie przeciwdziałania przemocy mają bardzo ograniczone możliwości monitorowania sytuacji dzieci doświadczających przemocy lub zagrożonych przemocą w rodzinie. Dlatego dzisiaj, jak nigdy wcześniej, ważna jest rola świadków, osób, które obserwują, słyszą i widzą, że dzieciom może dziać się krzywda.

REAGUJMY, BY KOWARSKIE DZIECI BYŁY BEZPIECZNE WE WŁASNYCH DOMACH
czasem wystarczy jeden telefon, by komuś pomóc

Policja – tel. alarmowy 112
Komisariat Policji w Kowarach – tel. 75 752-06-00
Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kowarach tel. 75 718-21-13 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (24h/7)
tel. 116 111
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (24h/7) tel. 800 120 002
Fundacja ITAKA „LINIA DZIECIOM” (24h/7)
tel. 800 080 222 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.