Edukacyjny Klub Seniora w Kowarach

Adam Szumowski

W dniu 2 stycznia 2020 roku w obecności Pani Burmistrz Kowar, Elżbiety Zakrzewskiej nastąpiło uroczyste otwarcie Edukacyjnego Klubu Seniora w Kowarach, który wszedł w struktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowarach. Edukacyjny Klub Seniora funkcjonuje w zaadaptowanych pomieszczeniach na niskim parterze w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

Podjęta inicjatywa skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia zamieszkujących Gminę Miejską Kowary. Seniorzy mają do dyspozycji salę spotkań, kuchnię wraz z wyposażeniem, salę do zajęć rehabilitacyjnych i ruchowych oraz pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV i komputer z dostępem do internetu. W ramach działalności Klubu przewidziane są m. in. takie działania: warsztaty muzyczne, zajęcia ogrodniczo-florystyczne, zajęcia manualne, zajęcia z psychologiem, zajęcia kulinarne, zajęcia ruchowe z fizjoterapeutą, koła zainteresowań, zespoły tematyczne, warsztaty artystyczne, ruchowe, rekreacyjne, rehabilitacyjne, imprezy kulturalne, turystyczne i okolicznościowe.

Głównym celem nowo otwartego Klubu jest aktywizacja Kowarskich Seniorów do wspólnego i aktywnego spędzania czasu. Jak było widać w dniu otwarcia, Klub cieszy się dużym powodzeniem. A każdy członek Edukacyjnego Klubu Seniora podkreślał jak bardzo ważne jest aby po przejściu na emeryturę Senior mógł wyjść z tzw. czterech ścian.

Rekrutacja do Edukacyjnego Klubu Seniora jest rekrutacja ciągłą dlatego serdecznie zapraszamy do zapisania się do ww. Klubu. W przyszłości pragniemy sukcesywnie rozszerzać ofertę Klubu, tak aby Nasi Seniorzy mogli rozwijać swoje zainteresowania i oferta Klubu była jeszcze bardziej atrakcyjna.

Serdecznie zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony www, zakładka Edukacyjny Klub Seniora na której to systematycznie będziemy informować Mieszkańców Kowar o inicjatywach podejmowanych w Edukacyjnym Klubie Seniora w Kowarach.

Regulamin